Zelená káva

Zelená káva na chudnutie

 Je naozaj zelená káva tak veľmi zázračná a pomáha pri chudnutí alebo je to celé len veľké klamstvo? Informácií o zelenej káve na chudnutie nájdete na internete množstvo. Ako však chutí a čím je tak výnimočná? To sa hneď dozviete čo je zelená káva na chudnutie.

 

Čo je vlastne zelená káva na chudnutie?

Zelená káva nie je vôbec nejaká špeciálna odroda či druh. Je to obyčajná arabica, ktorá sa nepražila. Vďaka tomu, že zrná kávy sa nepražili pri vysokej teplote, nestratili látky, ktoré by sa pražením odstránili.

Je dobré vedieť, že zelená káva na chudnutie chutí skôr ako zelený čaj. Nemusíte sa však ničoho báť, chuť kávy budete stále cítiť. Na vrchu kávy sa vám síce nevytvorí krémová pena, ako na praženej káve. Pokiaľ ste si kúpili zelenú kávu vo forme zŕn, je potrebné, aby ste mali doma kvalitný mlynček na kávu, ktorý pomelie tvrdé zrná.

Vďaka vysokému obsahuje kofeínu sa neodporúča piť zelená kávu tehotným alebo dojčiacim ženám.

Aký je rozdiel medzi zelenou kávou na chudnutie a čiernou kávou?

Plody kávovníka majú počas svojho rastu červenú farbu. Jedná sa o malé bôby veľkosti šípky. Po zbere sa nechávajú bôby na slnku a neskôr sa vysúšajú. Po niekoľkých dňoch šupka stmavne a vypadne z nej zelené zrnko kávy.

Pred mnohými rokmi ľudia zistili, že zrná kávy uvoľnia do nápoja účinné látky a káva bude mať lahodnejšiu chuť, keď sa rozdrvia. Takisto zistili, že keď sa zrná kávy pred rozdrvením upražia, bude drvenie oveľa účinnejšie a chuť výraznejšia. Takto vznikla čierna káva.

Avšak, bohužiaľ, tým, že sa zrná pražia, znehodnotí sa množstvo látok, ktoré zrná obsahujú. Z kávy sa tak niektoré látky takmer úplne odstránia, najmä polymerické fenoly a kyselina chlorogénová. A práve tieto dve zložky by mali mať na naše telo chudnúci efekt.

Dôležité je však ešte dodať, že na trhu existuje aj bezkofeínová zelená káva.

Klasicky sa bôby zelenej kávy berú do pražiarne, kde sa zopár minút pražia pri veľmi vysokej teplote (približne 482°C), aby mali tú správnu arómu a chuť kávy.

Avšak touto úpravou sa kávové zrno znehodnotí a má to negatívny vplyv na jeho kvalitu. Zníži sa obsah chlorogénnych kyselín. Tieto chlorogénne kyseliny sú veľmi silným antioxidantom a pre náš organizmus sú veľmi dôležité.

Praženie veľmi zle vplýva na zelené zrno. Počas tohto procesu zelené zrno stráca až 70% chlorogénnych látok.

Zelená káva na chudnutie – účinky

Dôležité látky, ktoré zelená káva na chudnutie obsahuje sa nazývajú fenolické zlúčeniny. Tie sa pri klasickom pražení kávy ničia. Medzi ne patrí aj kyselina chlorogénová, ktorá je nápomocná pri štiepení škrobu na cukor a taktiež posilňuje vstrebávanie cukru zo škrobu. Tieto preukázateľné skutočnosti znižujú kalórie a človek lepšie spaľuje tuky.

Zelená káva výrazne podporuje chudnutie, je nápomocná v boji proti celulitíde, zabraňuje usadzovaniu tukov v tele, znižuje krvný tlak, účinne povzbudzuje naše telo, dodáva mu vitalitu a energiu a dokonca je preukázané, že zelená káva bez kofeínu znižuje riziko vzniku diabetu 2. stupňa.

Okrem chudnutia má zelená káva aj iné pozitívne účinky na naše telo a to je detoxikácia organizmu. Ak nastane to, že náš organizmus už nezvláda vylučovať toxíny prirodzene (vylučovanie, potenie,…), ukladajú sa v našich bunkách. Pri užívaní zelenej kávy na chudnutie, teda pri spaľovaní tukov sa toxíny spätne uvoľňujú a postupne sa vylučujú z tela preč. Preto, môže mať človek pri strate hmotnosti pocit únavy alebo je vysilený. Pri úbytku tukovej hmoty dochádza k silnej detoxikácii nášho organizmu.

Zelená káva vám upraví metabolizmus, tak budete pociťovať oveľa menší hlad a chuť do jedla. Po jej použití sa budete cítiť skvele, pretože zlepší váš stav. Vaše telo to ocení, že ste preňho urobili niečo správne.

Poznáte keto diétu? Čítajte našu recenziu na ketomix

Ale, na druhej strane, nesmiete ihneď očakávať zázraky. Vaše telo nestratí len tak za mesiac 10 kilogramov telesnej hmotnosti iba tým, že budete jesť kapsule. Pokiaľ začnete s užívaním zelenej kávy aj menej jesť, obmedzíte sladkosti a nájdete si čas sa viacej hýbať alebo športovať, výsledky budú oveľa viac viditeľné, ako keby ste jedli iba tabletky. Ideálne je popri konzumácii zelenej kávy aj začať sa viacej hýbať. Pôjde vám to lepšie aj vďaka jej priaznivým účinkom.

Pozitívne vplyvy zelenej kávy na chudnutie

 • Prispieva k omladzovaniu
 • Znižuje krvný tlak
 • Je nápomocná pri detoxikácii tela a celkového organizmu
 • Znižuje riziko cukrovky
 • Urýchľuje metabolizmus a spaľuje tuky
 • Menšia chuť na jedlo
 • Zlepšuje obehovú sústavu, činnosť srdca, ľadvín, pankreasu a pečene

Negatívne vplyvy zelenej kávy na chudnutie

 • Nie je vhodná pre tehotné ženy a dojčiace matky
 • Možnosť podráždeného žalúdka, nervozita a nespavosť pri požití väčšieho množstva

Princíp fungovania zelenej kávy na chudnutie

Princíp fungovania zelenej kávy na chudnutie spočíva v dvoch základných zložkách. Tou prvou je kyselina chlorogénová, ktorá zmierňuje metabolizmus cukrov, preto ich naše telo spracúva pomenšie. Každé jedlo, ktoré konzumujeme sa skladá z troch základných zložiek – tuky, cukry a bielkoviny.

Cukry sú najčastejšou zložkou v našich jedálničkoch, avšak zároveň sa aj najrýchlejšie spracúvajú. Čoskoro opustia náš žalúdok a my máme opäť pocit hladu. Naopak, čo sa týka tukov a bielkovín, tie naše telo spracúva dlhšie.

 

Kyselina chlorogénová, ktorá sa nachádza v zelenej káve to upravuje. Zelená káva je silný antioxidant a dokáže zbaviť vaše telo všetkých škodlivín a vnútorného tuku.

Druhou zložkou je kofeín, ktorý sa nachádza aj v čiernej káve. Medzi jeho hlavné účinky patrí zrýchlenie metabolizmu, sústredenie mysle a podpora činnosti srdca. Budete mať dostatok energie, vaša celková činnosť bude jednoduchšia a vaše telo si ju bude brať nielen zo0 skonzumovaných cukrov, ale aj z vašich tukových zásob. Navyše pri dlhodobom užívaní v miere dokáže zabrániť akýmkoľvek psychickým ochoreniam. Jedinou nevýhodou kofeínu je, že odvodňuje. Preto je potrebné dodržiavať pitný režim.

Zloženie zelenej kávy na chudnutie

Aktívne zložky

 • Polyglukozamín
 • N-acetylglukozamín

Pomocné látky

 • celulóza rastlinného pôvodu
 • vitamín C
 • oxid kremičitý
 • kyselina vínna
 • magnéziumstearát rastlinného pôvodu

Doplnok stravy neobsahuje žiaden lepok, želatínu, cholesterol, konzervačné látky, stimulátory chutnosti, farbivá, či mliečne bielkoviny. Je teda vhodný aj pre diabetikov.

Príprava zelenej kávy na chudnutie

Postup prípravy je veľmi jednoduchý. Mletú zelenú kávu zalejete v hrnčeku vriacou vodou. Vznikne vám tak nápoj, ktorý vám svojou chuťou bude skôr pripomínať zelený čaj. Pokiaľ ste si zaobstarali zelenú kávu nenamletú, najprv zrná namočte so misky z vlažnou vodou, aby zmäkli a nezničili vám svojou tvrdosťou mlynček.

 

Podrobný postup prípravy zelenej kávy

 • zrná zelenej kávy nechajte najprv namočené v miske z vlažnou vodou približne dve až tri hodiny. Ak však máte kávu už namletú, tento krok vynechajte.
 • odporučená 1 dávka ( 1 hrnček) je 7 g zelenej kávy, t.j. približne dve kávové lyžičky
 • kávu zalejte vriacou vodou a nechajte vylúhovať asi 5 minút
 • nakoniec kávu prelejte cez sitko, aby vám v hrnčeku nezostala usadenina kávy

Zelená káva na chudnutie kapsule

Zelená káva 6000 mg Single pack 250 kapsúl – 1 balenie

 Ak sa potrebujete zbaviť zopár prebytočných kilogramov a zelenú kávu ste ešte nikdy nepoužívali, toto balenie je pre vás ako stvorené.

Zelená káva 6000 mg Duo pack 250 kapsúl – 2 balenia

Toto dvojbalenie zelenej kávy na chudnutie je ideálne pre tých, ktorí sa už presvedčili o jej priaznivých účinkoch a chcú v tom pokračovať ďalej.

Zelená káva 6000 mg Multi pack 250 kapsúl – 3 balenia

Trojbalenie je vhodné práve pre tých, ktorí už skutočne vedia, že to funguje, potrebujú zhodiť viacej kilogramov a myslia to s chudnutím naozaj vážne.

Musíte si však uvedomiť, že zelená je stále káva. Pokiaľ ste zvyknutí vypiť denne niekoľko šálok čiernej kávy, mali by ste to obmedziť. Určite ju neprestaňte piť. Ideálne množstvo kávy, ktoré by mal prijať človek sa uvádza rôzne, avšak nespravíte zle, pokiaľ budete piť tie 4 kávy denne alebo 3 spolu so zelenou kávou.

Ďalšou radou je pitie dostatočného množstva tekutín. Káva je močopudná a odvodňuje náš organizmus. Preto pri jej častom pití nesmieme zabúdať na prijímanie iných tekutín, najlepšie vody.

Je teda možné ju považovať za spoľahlivý prostriedok k redukcii telesnej hmotnosti a očiste organizmu. Avšak, ak chcete, aby bol efekt čo najúčinnejší, je potrebné dodržiavať istý režim, najmä mať viacej pohybu a piť veľa tekutín. So zelenou kávou je chudnutie ľahšie, ale záleží to aj od toho, ako sa k celej veci postavíte vy sami.

Podobné příspěvky