chlorella zelené riasy učínky

Chlorella účinky

Chlorella je unikátna sladkovodná zelená riasa. Na našej planéte sa objavila pred viac ako dvomi miliardami rokov. Vedci ju však objavili až na konci 19. storočia. Táto sladkovodná riasa obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov, vlákniny, chlorofylu a mnoho ďalších dôležitých látok. Chlorella účinky je takisto nápomocná pri detoxikácii organizmu, má naň priaznivý vplyv a podporuje imunitu.

Chlorella vďačí svojmu názvu chlorofylu, presnejšie tomu, kto ju po chlorofyle pomenoval.

 

 • Detoxikácia organizmu – Chlorella pomáha odstraňovať z tela toxíny. Schopnosťou chlorelly je vstrebávať toxíny a tak napomáhať k prečisteniu celého organizmu.
 • Veľké množstvo vlákniny – Chlorella obsahuje vysoký obsah vlákniny a tým podporuje normálnu funkciu črevného systému a trávenie.
 • Prirodzená forma minerálov a vitamínov – Chlorella obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov a mnoho ďalších prírodných látok, ako napríklad karotenoidy, chlorofyl či chlorellový rastový faktor. Organizmus tak prijíma tieto látky v prirodzenej podobe.
 • Imunita – Chlorella je nápomocná pri prirodzenej obranyschopnosti organizmu a pri imunite. Je preto priam ideálna na podporu imunity.
 • Antioxidant – Chlorella je antioxidant a tým pomáha ochraňovať telo pred voľnými radikálmi.
 • Vitalita a energia – Chlorella dodáva telu energiu, keď je unavené a takisto vitalitu.
 • Aminokyseliny – V Chlorelle je obsiahnutých 17 aminokyselín, najmä tie esenciálne, ktoré si organizmus a hlavne telo nedokáže vytvoriť a musí ich prijímať v potrave.

 

 

Užívanie chlorella vedľajšie  účinky

 Chlorella sa bežne vyrába vo forme kapsúl. Chlorellu samú o sebe by sme síce stráviť mohli, ale bolo by to k ničomu. Bunky tohto výživového doplnku sú obalené vlastnou celulózou, ktorá sa musí narušiť, aby sa dostali živiny z nej von. Iba obyčajným požitím sa tak nestane, za všetko zodpovedá priemyselná výroba. Je dôležité spomenúť, že na začiatku užívania sa môžu vyskytnúť drobné ťažkosti. Tie však čoskoro zmiznú. Presnejšie ide o plynatosť, ktorú má za následok zrýchlenie črevného systému. Tento malý problém nepotrebuje žiadnu špeciálnu liečbu, čoskoro sa upraví aj sám. Takisto sa môže vyskytnúť zelené sfarbenie stolice. Je to bežné, pretože chlorella má vysoký obsah zeleného farbiva.

Chlorella účinky a použitie

Rýchla doba a stres

 V súčasnosti kedy je stres a hektika je správnou voľbou zdravý životný štýl. Avšak nie vždy je to ľahko dosiahnuteľný cieľ. Chlorella a ďalšie ʺ zelené potraviny ʺ sú tým ideálnym zdrojom živín, minerálov a vitamínov.

Imunita

 Chlorella je nápomocná pri imunite a podporuje prirodzenú obranyschopnosť. Je preto ideálnym doplnkom výživy na podporu imunity.

Diéta a detox

Je všeobecne známe, že či sa jedná o sladkovodné alebo morské riasy, sú skvelými detoxikantmi, ale výbornými pomocníkmi pri redukčných diétach. Chlorella je bežnou živinou nielen pri diéte, ale aj pri detoxe organizmu. Vylučuje z tela ťažké kovy, ako napríklad olovo či ortuť a tým tak odbremeňuje organizmus.

Pokožka a problémy s ňou spojené

Každého z nás určite trápilo niekedy akné na tvári a ďalších iných viditeľných miestach. Napriek tomu, že sa nejedná o závažné akné, aj viditeľný fliačik na tvári môže byť nepríjemný. Vďaka súčasnej dobe, ktorá je rýchla a plná stresu, tvorbe akné len nahráva. Avšak na trhu sa stále objavujú nové prípravky alebo rôzne tablety či výživové doplnky, ktoré dokážu akné zmierniť alebo úplne odstrániť. Jednou z nich je už spomínaná Chlorella, ktorá napomáha k zmierneniu zápalu pokožky. Váš organizmus krásne vyčistí a zároveň zbaví vášho tela jedov a škodlivín. Takisto napomáha pri liečbe lupienky a ekzému. Vďaka tomu, že Chlorella obsahuje bielkoviny priebeh kožného ochorenia je mierny a aminokyseliny samotnú pokožku krásne zregenerujú. Regenerácia pokožky prospieva nielen jej zdravo vyzerajúcemu vzhľadu, ale aj obmedzuje kožné choroby a omladzuje pleť.

 

Energia a vitalita

 Za znižovanie nadváhy zodpovedá pomalé štiepenie bielkovín v črevách a žalúdku a tým sa predlžuje pocit sýtosti. Preto nie je nutné dodávať telu ďalšiu potravu. Navyše, Chlorella, tak ako ostatné morské a sladkovodné riasy, dodáva tela a najmä organizmu potrebnú energiu. Človek sa tak cíti nielen plný energie a elánu, ale najmä sýty a plný síl.

Krvný tlak a cievy

Chlorella je skvelým pomocníkom pri znižovaní krvného tlaku a postupne ho vracia do normálu. Takisto je veľmi nápomocná pri pocitoch dlhodobej únavy. Ako bolo už spomenuté, dodáva telu potrebnú energiu. Vďaka tomu, že obsahuje dostatok horčíka, zabraňuje vzniku svalových kŕčov, najmä v oblasti lýtok. Krvný obeh a cievy udržuje celkovo v správnom režime.

Prevencia proti rakovine a imunitný systém

Chlorella má veľmi priaznivé účinky aj na boj proti rakovine ako už bolo spomenuté. Taktiež pôsobí priaznivo pri udržiavaní správnej funkcie imunitného systému.

Chlorella rast

Sladkovodnej riase Chlorelle by sa nemali vyhýbať ani deti, najmä tínedžeri a mladiství. Chlorella podporuje správny vývoj a rast každého jedinca ako takého.

Chlorella  – aminokyseliny a liek na opary

 Ako už bolo spomenuté, Chlorella obsahuje 19 aminokyselín, ktoré sú všetky esenciálne. Najdôležitejšou aminokyselinou je lyzín. Táto aminokyselina sa v pšeničných výrobkoch a jej nedostatok môže spôsobovať opary. Ak sa teda objavujú na vašich perách dosť často opary, pomôže vám Chlorella.

Celulitída

Ak máte problém s celulitídou, zabudnite na drahé krémy alebo telové mlieka. Ak chcete mať krásne telo bez celulitídy, môže vám pomôcť masáž, avšak nie dlhodobo. Zostáva jediné možné riešenie a to zásah do vrstvy pod kožou, ktorá spôsobuje nepríjemný vzhľad kože. Celulitída nie je tým pravým dôvodom pri nadváhe, ale je zlým spojením odpadových látok a vody v tele. Ešte zostáva jedno riešenie a tým je Chlorella, ktorá vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam dokáže celulitídu úplne odstrániť. Je však nevyhnutné ju užívať podľa návodu a pravidelne minimálne pol roka.

 

Trávenie

Keďže Chlorella obsahuje vysoké množstvo vlákniny, podporuje funkciu črevného systému a trávenie. Chlorella úplne odstraňuje problémy tráviaceho traktu a priaznivo pôsobí na črevá, ktorých činnosť vracia do normálu.

Pravidelným vylučovaním sa odvádza nielen strávená potrava, ale najmä zabraňuje zadržiavanie stolice v črevách. Tento jav nazývaný zápcha vedie k uvoľňovaniu škodlivých látok, najmä zrod, rast a vývoj nádoru, či rakoviny. Pravidelným užívaním Chlorella tak zabránite tomuto činu.

Chlorella zloženie 

 Bielkoviny, tuky, sacharidy, Chlorellový rastový faktor, Beta – karotén, vláknina, chlorofyl, karotenoidy.

Minerály

 Jód a železo.

Vitamíny

Kyselina listová a vitamín B12.

Aminokyseliny

Leucín, Alanín, Arginín, Isoleucín, Lysín, Tyrosín, Serín, Prolín, Glycín, Cystín, Hystidín, Valín, Methionín, Threonín, Tryptophan, Kyselina asparagová a Kyselina glutámová.

Chlorella využitie

 • Posilňuje imunitu a celý imunitný systém
 • Obsahuje veľké množstvo horčíku
 • Je nápomocná k predchádzaniu srdcovo-cievnych ochorení
 • Detoxikuje organizmus a prečisťuje telo
 • Pomáha cievam
 • Udržuje hladinu cukru v norme
 • Napomáha k zvyšovaniu prospešnej mikroflóry v celom tráviacom systéme
 • Zabraňuje hnačke
 • Je prospešná pri liečbe vredov
 • Spomaľuje šedivenie a dodáva vlasom výživu
 • Znižuje hladinu cholesterolu
 • Napomáha organizmu v boji proti rakovine

 

Chlorella cena  

Chlorella Advance

 Chlorella Advance je výživový doplnok stravy, ktorý obsahuje 100 % čistú chlorellu. Tablety sa lisujú a neobsahujú žiadne ďalšie prídavné látky. V jednom balení sa nachádza 1000 tabliet Chlorelly. Cena za jedno balenie je 15,99€.

Chlorella prémiovej kvality :

 • Testované na ťažké kovy
 • Kvalitné spracovanie
 • Bez pridaných látok
 • BIO certifikát CERES
 • Certifikát Organic Naturland

 Chlorella dávkovanie

Deti od troch rokov: 1 až 4 tablety denne.

Dospelí: 2x denne 5 až 10 tabliet.

Noví užívatelia: najprv 2x denne 3 tablety a neskôr dávku postupne zvyšovať.

Ideálne je prijímať Chlorellu 15 až 30 minút pred jedlom. Najdôležitejšie je zapiť výživový doplnok dostatočným množstvom tekutiny (minimálne 2-3dl tekutiny).

Chlorella účinky skúsenosti  referencie 

Tento výživový doplnok užívam už niekoľko týždňov a musím povedať, že mám energie na rozdávanie. Stres opadol a nálada je takisto výborná. Chlorellu môžem len odporúčať.

Cítim sa menej unavená. Určite budem pokračovať v užívaní Chlorelly.

Upravila sa mi trávenie v priebehu niekoľkých dní. Chlorellu Advance môžem len doporučiť. navyše má dobrú chuť a výhodnú cenu.

Chlorella je veľmi fajn, navyše mi chutí a aj cena je super. Odporučujem každému, kto musí čeliť každodennému stresu.

Podobné příspěvky