Koreň Maca

Koreň Maca

 Koreň Maca nazývaný aj Maca Peruánska je prastará bylinka, ktorá pochádza z peruánskych Ánd. Táto bylina je tiež známa aj ako Lepidium Meyenii alebo aj ʺ peruánska viagra ʺ. Pestuje v náhorných oblastiach stredného Peru.

Koreň Maca v Peru uctievaný už viac ako 2000 rokov ako čarovná bylinka. Mýtus vraví o tom, že Inkovia, ktorí bojovali jedli Koreň Maca pred bojovými výpravami, aby boli silní a vytrvalí. Španielsky dobyvatelia ju neskôr nazvali aj ʺ sexuálnou rastlinou Inkov ʺ. Ženy v Južnej Amerike už mnoho rokov proti únave, na výdrž a na zníženie stresu. Peruánske ženy začínajú používať Koreň Maca už od troch rokov svojho života, aby boli plodné, silné, produktívne a aby mali obrovskú výdrž až do vysokého veku. Koreň Maca takisto zvyšuje ženské libido a aby boli výsledky čo najlepšie, odporúča sa užívať denne.

V súčasnej dobe potvrdili vedci jasné účinky na zlepšenie nielen psychickej, ale najmä fyzickej výkonnosti, výrazný vplyv na reprodukčné zdravie žien i mužov a predĺženie života.

Koreň Maca a jeho liečivé účinky

 • Dlhodobo podporuje erekciu
 • Zvyšuje túžbu po slasti a povzbudzuje sexuálne funkcie
 • Má kladné účinky na prostatu
 • Pôsobí proti ženskej frigidite a mužskej impotencii
 • Podporuje rast svalov, je 100 % účinná a bez vedľajších účinkov
 • Má blahodarné účinky na prostatu, stres, duševnú vyčerpanosť, omladzuje organizmus a zmierňuje príznaky starnutia

 

Koreň Maca

Využitie

 • revitalizácia mozgových buniek
 • tvorba zrenia červených krviniek
 • stimulácia reprodukčných orgánov
 • zabraňovanie predčasnému starnutiu
 • podpora kalcifikácie kostí

Zloženie

Bielkoviny, tuky, vlákninu, karbohydráty, hlušinu, kalórie, streroly, nerast, vitamíny (B1, B2, C), vápnik, hliník, mangán, železo, meď, sodík, zinok, draslík, fosfor, magnézium, aminokyseliny, Niacín, Alanine, lyzín, leucín, izoleucín, histidín, Arginine, Aspartic kys, Glutamic, kys, Glycine, HO-Proline, Proline, serín, valín, sarcosine, Threonine, Phenylalanine, Methionine.

Ako sa správne pestuje Koreň Maca ?

Nielen bylinkári, ale aj tí, čo sa vyznajú v alternatívnej medicíne poznajú množstvo výhod, ktoré poskytuje Koreň Maca. Vďaka týmto výhodám si začali ľudia pestovať Koreň Maca zo semien z dôvodu konzumácie pre jeho liečivé účinky a nutričné výhody.

Chystanie pôdy

 Koreň Maca rastie v charakteristickom prostredí v oblastiach Južnej Ameriky a preto je pomerne ťažké napodobňovať toto prostredie. Aj navzdory tomu, vie pestovateľ sledovať a kontrolovať pôdu, aby semienka správne rástli. Andská pôda, presnejšie rodné podnebie Koreňa Macy je kyslejšia, teda jej pH je menšie ako 5. Aby koreň správne rástol, pôda musí vyhovovať stupňom kyslosti.

Pôda musí byť pred siatím zbavená buriny, kameňov a úlomkov. Taktiež sa musí veľmi často hnojiť organickými materiálmi, ako sú napríklad draslík alebo fosfor. Pôda sama o sebe musí obsahovať veľa živín. Okrem toho, pôda, kde bude Maca zasadená musí byť vlhká pred siatím, ale aj v prvej fáze rastu.

Siatie semien koreň maca

Veľmi dôležité je zasadiť semienka v pravý čas, pretože čas je veľmi dôležitý v raste koreňa. Ten najsprávnejší čas na siatie je neskorá zima alebo skorá jar, pretože vtedy je pôda najvlhkejšia. Na 15 metrov štvorcových je potrebných 100 gramov semien. Semená je možné vkladať rukou hlboko do pôdy. Zvyčajne by mali mať semená zasiate do pôdy od seba odstup približne pol centimetra. Nakoniec je veľmi dôležité, aby bola pôda stále udržiavaná vlhká a v chlade počas celého obdobia rastu.

Vegetačné obdobie

Vegetačná fáza trvá približne osem až deväť mesiacov. Pre túto fázu je dôležité obdobie dažďov. Koreň Maca si vyžaduje veľké množstvo vody, preto je veľmi dôležité vysadiť ho tesne pred obdobím dažďov. Rastlina sa vyvíja počas letných mesiacov kedy je málo zrážok, aj keď samozrejme vlhkosť pôdy je veľmi dôležitá, aby sa pôda úplne nevysušila počas vegetačného obdobia.

Zber rastlín

Jedlá časť Koreňa Maca (Hypokotylom) sa využíva ako alternatívna medicína a výživový doplnok . je možné ho zbierať hocikedy medzi šiestym až deviatym mesiacom po zasiatí. Avšak najlepším obdobím na zber Koreňa Maca je ôsmy až deviaty mesiac. Podľa správnosti by mal zberač chytiť rastlinu zospodu listov a následne vytrhnúť zo zeme. Keď už je rastlina vytiahnutá zo zeme, celá by sa mala nechať vysušiť na slnku. Tento proces môže trvať niekoľko dní, týždeň alebo dokonca aj viac. Počas sušenia by sa mali korene cez noc prikrývať, aby sa zabránilo ich vlhnutiu pred dažďom alebo mrazom. Keď už je rastlina poriadne vysušená, môže sa koreň oddeliť od ostatku rastliny. Nakoniec sa oddelené korene rastliny uskladnia v suchom a chladnom prostredí dovtedy, pokiaľ nebudú pripravené na použitie či predaj.

Koreň Maca k čomu slúži

 • Rachitída a osteomalácia (odvápňovanie kostí u detí a dospelých)
 • Zníženie psychickej a fyzickej únavy
 • Reguluje menštruačný cyklus
 • Mužov zbavuje impotencie
 • Pri rozličných druhoch chudokrvnosti
 • Zabraňuje fyzickej slabosti a predčasnému starnutiu

Jej blahodarné účinky a vlastnosti boli známe už pred španielskym obdobím a súčasné vedecké testovanie to len potvrdzuje.

Najúčinnejšia je Maca Fresh

Maca Fresh je oveľa účinnejšia než ostatné druhy Macy, ktoré sú bežne v ponuke.

Maca Obyčajná sa pripravuje a zomieľa hneď po vysušení koreňa. Maca Želatínová sa pred sušením očisťuje od hliny a škrobu, aby sa zvýšila jej nutričná hodnota.

Oproti už spomínaným druhom Macy, Maca Fresh je pripravovaná len z čistej šťavy koreňa Maca. Jej účinok je preto 8-10 násobne vyšší oproti Macy Obyčajnej. Na 1 kg Macy Fresh je potrebné 19 kg koreňov. Z koreňov sa vylisuje šťava, ktorá sa dá zamraziť, aby sa zachovali potrebné živiny.

Koreň Maca cena

Maca Obyčajná 100 kapsúl

Dávkovanie Macy Obyčajnej100 kapsúl – 2 až 6 kapsúl denne.  Cena za 1 balenie je 15€, za 2 balenia 28€ a za 3 balenia 39€.

Maca Obyčajná 200 g prášok 

Denná dávka Macy Obyčajnej v prášku je 1 – 2 čajové lyžičky rozpustené v tekutine (voda, džús, mlieko). Cena za 1 balenie je 20€, za 2 balenia 37€ a za 3 balenia 45€.

Maca Želatínová

Maca Želatínová 100 kapsúl

Denná dávka Macy Želatínovej 100 kapsúl 2 – 6 kapsúl denne. Cena za 1 balenie je 18€, za 2 balenia 34€ a za 3 balenia 48€.

Maca Želatínová 200 g prášok

Odporúčaná denná dávka Želatínovej Macy je 1 – 2 čajové lyžičky rozpustené v tekutine (mlieko, džús, voda). Cena za 1 balenie je 25€, za 2 balenia 46€ a za 3 balenia 59€.

Maca Fresh Woman

Maca Fresh Woman 90 kapsúl

Tento unikátny produkt je vytvorený špeciálne len pre ženy, ktoré trápia príznaky menopauzy, psychické alebo fyzické zdravie alebo chcú podporiť svoju sexualitu.

Odporúčaná denná dávka sú 3 kapsule, ktoré treba zapiť vodou. Cena za 1 balenie je 29€.

Maca Fresh Men

Maca Fresh Men 90 kapsúl

Tento unikátny produkt je taktiež vytvorený špeciálne pre mužov, ktorí potrebujú zlepšiť svoj sexuálny výkon, plodnosť, erekciu, psychické, fyzické a intímne zdravie, pohodu a potrebujú svojmu telu dodať dostatočné množstvo energie.

Odporúčaná denná dávka sú 3 kapsule, ktoré treba zapiť vodou. Cena za 1 balenie je 29€.

Maca Fresh Energy 90 kapsúl

Maca Fresh, Guarana a Kofeín sú jedinečnou kombináciou pre vitálnosť, sexualitu a energiu.

Tento špeciálny produkt je vytvorený pre mužov aj ženy, ktorí potrebujú zlepšiť svoje intímne, fyzické a psychické zdravie, pohodu a dodať svojmu telu energiu. Základom tohto produktu je extrakt z macy fresh (Lepidium meyenii) v kombinácii s guaranou a kofeínom.

Maca Fresh Energy obsahuje látky, ktoré kladne vplývajú na:

 • Maca – vitalita, psychické a fyzické zdravie, sexualita, plodnosť
 • Guarana – koncentrácia, zníženie únavy a bdelosť
 • Kofeín – spaľovanie tukov

Odporúčaná denná dávka sú 3 kapsule, ktoré treba zapiť vodou.

Koreň Maca  Skúsenosti – referencie z webu

Maca Fresh Woman

 Macu Fresh Woman mi odporučila kamarátka, pretože som mala komplikácie s menopauzou. S produktom som veľmi spokojná a cítim sa skvelo.

Dlho som sa pokúšala nájsť nejaký produkt, ktorý by zmiernil moju vyčerpanosť z práce až som objavila Maca Fresh Woman. Produkt som ihneď vyskúšala a môžem ho vrelo doporučiť.

Maca Fresh Men

Macu Fresh Men používam dlho a už by som ju nevymenil za žiaden iný produkt. Beriem ju už zopár mesiacov a výsledky na seba nedali dlho čakať. Samozrejme mám vyskúšané aj iné druhy macy, ale s produktom Maca Fresh Men som najspokojnejší.

Najprv som si objednal klasickú Macu Fresh, ale teraz som si objednal Macu fresh Men a som s produktom nadmieru spokojný. Navyše, Maca Fresh Men je obohatená o Tribulus a L-arginín a to ju robí ešte výnimočnejšou.

Maca Fresh Energy

Moja skúsenosť s Macou Fresh Energy je veľmi pozitívna. Účinky sa dostavili už po niekoľkých dňoch. Jednoznačne mám viacej energie, sily a väčšiu chuť na sex.

Macu Fresh Energy používam pravidelne. A musím len potvrdiť, že je naozaj účinnejšie než iné druhy macy a to je aj skutočne poznať.

Podobné příspěvky